Арда се класира за осминафиналите на Sesame Купа на България, след

...

Арда потрепери, но продължи напред за Купата след успех над Дунав

Арда се класира за осминафиналите на Sesame Купа на България, откакто се оправи с Дунав като посетител в първия кръг. Кърджалийци се постановиха с 2:1 на градския стадион в Русе и си осигуриха конфликт с Марица (Пловдив).

Отборът на Александър Тунчев откри резултата още в 5-ата минута, когато прецизен бе Жуниор Палмарес. Гостите държаха самодейността, а второто им попадение падна след почивката. Иван Тилев удвои преднината на своя отбор, откакто измина час игра, и значително умъртви интригата в дуела.

Йордан Димитров обаче върна " драконите " в играта, разписвайки се в 83-ата минута за 1:2. Домакините се втурнаха на заключителен взлом в опит да вкарат срещата в продължения, само че по този начин и не съумяха да стигнат най-малко до тъждество.

В идващия кръг Арда гостува на Марица в Пловдив на 26 ноември (събота) от 13:30 часа.

Дунав (Русе) 1:2 Арда (Кърджали)
0:1 Жуниор Палмарес (5)
0:2 Иван Тилев (60)
1:2 Йордан Димитров (83)

Снимка: startphoto.bg